ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Сурдолог

Сурдолог

Якщо ви голосно розмовляєте, дивитесь телевізор, включаючи звук так, що чують сусіди; не можете розібрати, про що говорить співрозмовник в багатолюдних галасливих місцях; або вам заважає чути шум у вухах, який може посилюватися в тиші – вам необхідна консультація лікаря сурдолога.

Сурдолог – це оториноларинголог, який володіє професійними знаннями з фізіології органу слуху і його роботи. Головне завдання такого доктора – діагностика стану слуху і причин зниження слуху, визначення тактики лікування та реабілітації пацієнта зі зниженим слухом.

Всі причини зниження слуху можна поділити на три основні групи:

  • спадкові
  • вроджені (перенесені внутрішньоутробно інфекції, хронічні хвороби матері, вплив токсичних речовин, проблеми під час пологів – гемолітична хвороба новонароджених, родова травма, вага новонароджених до 1500 г)
  • придбані (інфекційні захворювання, вплив токсичних речовин, хронічні захворювання серця, нирок, ендокринна патологія, черепно мозкові травми, гострі і хронічні захворювання лор органів – отити, тонзиліти, отосклероз)

Діагностувати втрату слуху можна при огляді слухового проходу, перевірці сприйняття шепітної та розмовної мови (в нормі шепотная мова сприймається з відстані 6 метрів, розмовна з 20 метрів); проведенні тональної аудіометрії, тімпанометрії, а для скринінгу слуху у новонароджених використовують отоакустичної емісію.

За ступенем втрати слух можна розділити на глухоту і туговухість. Глухота – це така втрата слуху, при якій неможливо сприйняття мови на слух, навіть при посиленні звуку. Туговухість – зниження слуху, при якому виникають труднощі в сприйнятті мови, проте при посиленні голосу, наближення звуку до вуха, використанні звукопідсилюючої пристроїв, сприйняття мови значно поліпшується.

За рівнем ураження слухового аналізатора туговухість ділиться на кондуктивну і сенсоневральну.

Кондуктивна приглухуватість – зниження слуху, пов’язане з порушенням звукопроведенія на рівні зовнішнього і середнього вуха. Така патологія, як правило, підлягає медикаментозній терапії або хірургічному лікуванню, після чого слух можна відновити до норми або значно поліпшити.

Сенсоневральна туговухість – зниження слуху, пов’язане з ураженням внутрішнього вуха. Медикаментозна терапія ефективна протягом першого місяця з моменту постановки діагнозу, в подальшому, можливо призупинити процес, поліпшити розбірливість мови і при необхідності підібрати слуховий апарат.

Слухові апарати можуть бути, завушні, внутрішньовушні і внутрішньоканальні. Вони дозволяють компенсувати втрату слуху, відчувати себе комфортно в будь-який звуковий середовищі.

Щоб записатися на прийом до сурдолог, потрібно зателефонувати за вказаними телефонами, і домовитися про вибір зручної для вас дати і часу.

Адреси прийому

м. Вінниця, вул. Амосова, 26А переглянути на мапі

Лікарі

Кіщук Василь Васильович Кіщук Василь Васильович
дитячий та дорослий отоларинголог, хірург, д.м.н., професор, заслужений лікар України
Дмитренко Ігор Васильович Дмитренко Ігор Васильович
Отоларинголог вищої категорії, доцент, к.м.н.
Лобко Катерина Анатоліївна Лобко Катерина Анатоліївна
отоларинголог вищої категорії, доцент, к.м.н.
Гаврилюк Володимир Дмитрович Гаврилюк Володимир Дмитрович
лікар сурдолог вищої категорії

Прайс на послуги

Бесіда-консультація сурдолога
Показати ціну Завантаження...
Повторний прийом сурдолога (оцінка данних обстежень, призначення та визначення методів реабілітації слуху)
Показати ціну Завантаження...

Статті по темі: