ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Що таке гігрома?

Що таке гігрома?

Гігрома - це доброякісна пухлина, яка являє собою рідинне утворення в капсулі, заповнене серозною (серозно-фибринозною, серозно-слизовою) рідиною. У жінок гігрома зустрічається в 3 рази частіше, ніж у чоловіків. Як правило, гігрома з'являється у людей у віці 20-35 років.

Найчастіша локалізація гігроми - тил кисті, конкретно ділянка променево-зап'ясного суглобу. Гігрома ніколи не перетворюється в злоякісні пухлини, але, при цьому, ніколи не зникають самостійно. Навіть після радикального (хірургічного) лікування гігроми рецидивують у кожного сьомого пацієнта.

У 70% випадків причина гігроми - запалення суглоба (бурсит) і запалення внутрішньої (синовіальної) оболонки м'язового сухожилля (тендовагініт). У чверті пацієнтів гігрома розвивається в результаті травми. Накопичені відомості про спадкову природу гігроми.

Гігрому лікують, якщо вона збільшується, набуває неестетичний вигляд (шкіра над пухлиною червоніє, з'являється запалення, покривається виразками, і т. д.), стає болючою в спокої або при рухах, обмежує рух в суглобі.

До цих пір деякі лікарі лікують гігрому розминанням, роздавлюють або відсмоктують вміст. Це неправильно через часті рецидиви пухлини (в 85% випадків).

Недоцільно лікувати гігрому за допомогою фізіотерапевтичних процедур і грязей, вводити в неї ферменти і склерозуючі препарати, використовувати народні засоби - пухлина рідко зникає і часто рецидивує.

Найбільш ефективний спосіб лікування - хірургічне видалення, яке, в більшості випадків, виконують під місцевим знеболенням. Проводять висічення основи гігроми, видаляють маленькі кісти. Утворену порожнину промивають, зашивають і дренують. На рану накладають тиснучу пов'язку. Частота рецидивів гігроми при правильному видаленні не перевищує 15%.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта

Лисенко Р.В. (лікар-хірург)Статті по темі: