ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Передчасна яєчникова недостатність

Передчасна яєчникова недостатність

Передчасна яєчникова недостатність - це припинення функції яєчників у віці до 40 років, що підтверджено лабораторно. Зустрічається цей стан насправді не часто - всього у 1 % жінок.

Чому виникає і хто в групі ризику?

Часто можна виявити спадкові тенденції до передчасної яєчникової недостатності у родині, та це не абсолютна закономірність. Іноді стан може бути пов'язаний з аутоімунними причинами, генетичними факторами, виникнути в результаті психо - емоційної травми чи стресу, розвинутись на фоні гіпотиреозу або причину взагалі встановити неможливо.

Клінічно пердчасна яєчникова недостатність проявляється, як і клімакс, появою приливів жару, нічної пітливості, сухості в інтимних зонах. Можуть виникати відчуття серцебиття, коливання артеріального тиску, зміни настрою, плаксивість, дратівливість, безсоння, зниження лібідо. Зростає ризик остеопорозу та серцево - судинних захворювань.

Передчасна яєчникова недостатність - це і певне психологічне випробування, адже у жінки з'являється страх від почуття передчасного старіння, безпліддя та незворотності цих змін.

При підозрі на передчасну яєчникову недостатність перевіряємо клінічні та біохімічні критерії.

Клінічні критерії:

  • тривалі затримки місячних,
  • зникнення менструації не менш як на 4 місяці.

Біохімічні критерії:

  • підвищення рівня ФСГ;
  • зниження естрадіолу;
  • знижений АМГ;
  • зниження інгібіну В.

З метою підтвердження діагнозу варто повторити визначення ФСГ та естрадіолу в динаміці через 4 тижні. До необхідних обстежень також відносимо визначеня рівня ТТГ, пролактину та консультацію генетика.

Пацієнтки, у яких встановлено передчасну яєчникову недостатність і які ще мають не реалізовані репродуктивні плани - мають бути консультовані репродуктологом.

Варто зазначити, що бувають випадки, коли яєчники можуть працювати, так би мовити, з паузами, тому після деякого періоду аменореї - можуть відновитись менструації і навіть настати вагітність.

Лікування яєчникової недостатності полягає в наданні замісної гормональної терапії(ЗГТ). Препарати ЗГТ не зможуть викликати овуляцію, та вони ефективно зменшують дефіцит гормонів при яєчниковій недостатності, тому швидко покращують самопочуття жінки.

Вони також суттєво зменшують імовірність розвитку остеопорозу та серцево - судинних захворювань.

Любі жінки, з будь - якої ситуації завжди можна знайти вихід!

Якщо залишились запитання - звертайтесь! Завжди рада допомогти!

Лікар акушер-гінеколог: Пивовар А.В.



Статті по темі: