ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Діабетична ретинопатія. Причини та лікування

Діабетична ретинопатія. Причини та лікування

Цукровий діабет - це хвороба обміну речовин, що призводить до збільшення рівня глюкози в крові (гіперглікемія), при цьому порушується мікроциркуляція крові в капілярах.

Один із проявів цукрового діабету - діабетична ретинопатія, при якій найбільше страждають судини сітківки. Особливо часто і сильно діабет вражає сітківку очей при підвищеному артеріальному тиску, порушеннях ліпідного обміну.

Захворювання починається з підвищеної проникності судинної стінки і мікроокклюзивних процесів в судинах сітківки. Прояв діабетичної ретинопатії залежить від ступеня вираженості патологічних порушень.

Початкові прояви діабетичної ретинопатії можуть залишатися непоміченими пацієнтом, навіть коли уражається центральна ділянка сітківки і розвивається діабетичний макулярний набряк, тому необхідне регулярне спостереження за пацієнтами, що страждають на цукровий діабет.

Найбільш ефективним безпосереднім методом лікування діабетичної ретинопатії вважається лазерна фотокоагуляція - припікання лазерним променем змінених ділянок очного дна. Лазерна фотокоагуляція спрямована на припинення функціонування новостворених судин, що представляють основну загрозу розвитку патологічного процесу.

Діабетична ретинопатія має 3 стадії, кожна з яких вимагає відповідного лікування.

На початкових стадіях обов'язкове застосування лазерної коагуляції, при якій лазерний промінь «запаює» патологічні судини.

У другій, препроліферативній стадії, крім лікування лазером використовується інтравітреальне (в склоподібне тіло) введення препаратів, які гальмують утворення патологічних судин (айлія, луцентіс).

У лікуванні 3-й (проліферативній стадії) застосовують хірургічні методи в комбінації з двома попередніми.

Діабетична ретинопатія займає друге місце серед причин сліпоти в світі. Це одна з основних причин слабкого зору людей розвинених країн в найбільш працездатному віці - від 25 до 65 років.

Офтальмолог: Фурман Л. Б.



Статті по темі: