ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Чи потрібен Вашій дитині і Вам прийом вітамінів?

Чи потрібен Вашій дитині і Вам прийом вітамінів?

Настала осінь і у багатьох турботливих батьків виникло запитання:)) а чи не прикупити нашому малюку якихось новомодних вітамінів? Благо ( а можливо біда)) нашого фармацевтичного ринку — це велика кількість різнокольорових , гарненьких коробочок, які обіцяють ВСЕ покращити, пришвидшити і простимулювати. А так хочеться,щоб малюк краще їв, рідше та легше хворів, був слухняним та радісним, спокійніше спав і т.п.Який великий соблазн вирішити всі ці запитання маленькою симпатичною таблеточкою або солодким сиропчиком.

Хочеться відмітити, що більша частина полівітамінів зарегістрована, як біодобавки, відповідно за їх склад і властивості відповідає лише виробник.Контроль за якість і клінічний ефект здійснює лише виробник (якщо здійснює).Серйозними дослідженнями їхніх властивостей, побічних ефектів ніхто не займається і відповідно все, що вам обіцяють — це лише фрази з категорії “ а нам допомогло”.Окрім цього , на сьогоднішній день відомо, що потреба в вітамінах та мікроелементах у кожної людини індивідуальна ( залежить генетичних особливостей, віку, фізіологічних параметрів, способу життя, фізичної активності, загального стану здоров”я, харчових звичок і т. д. )

Якщо ви або ваші дітки здорові і ви не “сидите” на тривалій монодієті , маєте доступ до різноманітної їжі, то скоріш за все вітаміни та полівітаміни вам не потрібні! Вітаміни ми одержуємо з БУДЬ-ЯКОЮ їдою. Вітаміни є і в овочах і фруктах( ви про це точно знаєте), і в зернових продуктах і бобових, і в молоці і яйцях, і в м”ясі і рибі, і навіть в маслах. Харчуючись повноцінно, піклуючись про харчове розмаїття в вашій сім”ї, виховуючи правильні харчові навики і здорову харчову поведінку у дитини, ви робите неоцінимий внесок в здоров”я всієї вашої сім”ї.Повірте,що ніяка таблеточка вам цього не замінить!

Існує ряд фізіологічних станів ( період раннього дитинства, вагітність, пубертатний період, старість ), коли дійсно рекомендується додаткове вживання окремих вітамінів ( наприклад вітамінД)

При деяких хронічних захворюваннях, при тривалому прийомі певних лікарських засобів, а також при жорстких обмежуючих тривалих дієтах може виникнути реальний гіповітаміноз. Але тоді необхідна консульиація лікаря, діагностика гіповітамінозу і його корекція вітамінними препаратами.

Наталія Суханова (лікар педіатр)



Статті по темі: