ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Біопсія щитоподібної залози

Біопсія щитоподібної залози

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) щитоподібної залози - це процедура забору клітин за допомогою голки для лабораторного дослідження, яка дозволяє визначити, є вузол доброякісним або злоякісним (рак). Дослідження призначається в обов'язковому порядку для підтвердження або відхилення підозри на злоякісний процес в щитовидній залозі. Вузловий зоб є основним показанням до проведення біопсії щитовидки.

Вузлові утворення в щитоподібній залозі зустрічаються дуже часто і виявляються у двох з трьох пацієнтів при проведенні УЗД. Більше половини жінок старше 50 років мають вузлові утворення в щитоподібній залозі. При виявленні вузла основна проблема полягає в тому, щоб визначити яких вузлів варто побоюватися, а які можна просто спостерігати. Згідно з результатами багаторічних досліджень, проведених великими ендокринними клініками, близько 90% виявлених «вузлів» доброякісні і не вимагають спеціальної (хірургічної) тактики. Для того, щоб розібратися в характері клітинного складу «вузла» в ряді випадків показано проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії щитоподібної залози.

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія щитоподібної залози - максимально інформативний морфологічний спосіб дослідження, який дозволяє оцінити характер вузлів і ущільнень в щитоподібній залозі. Точність результатів становить 98%, що дозволяє застосовувати її у всіх клінічних випадках при підозрі на рак. Саме від результатів ТАПБ залежить розробка плану і тактики подальшого лікування.

Біопсія щитоподібної залози є досить поширеною процедурою, адже порушення ендокринної системи зустрічаються часто.

 

Показання для призначення ТАПБ щитоподібної залози:

1. Вузлові утворення, які рівні або перевищують в діаметрі 1 см (виявлені при пальпації і / або УЗД);

2. Проведення ТАБ (під контролем УЗД) при випадково виявлених утвореннях меншого діаметру доцільно лише при підозрі на злоякісну пухлину за даними УЗД;

3.Клінічно значиме збільшення раніше виявленого вузлового утворення щитоподібної залози при динамічному спостереженні;

 

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ аспіраційної біопсії щитоподібної залози

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія щитоподібної залози не викликає особливих складнощів. Проводиться шляхом акуратного проникнення тонкої голки в досліджуваний вузол під контролем УЗД. Не існує особливої підготовки, пацієнт може приймати їжу і рідину перед процедурою в звичайній кількості.

 

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПРОЦЕДУРА ТАПБ щитоподібної залози?

Аспіраційна біопсія виконується під контролем УЗД за допомогою звичайного шприца. При виконанні ТАБ знеболювання не потрібно. В ході проведення ТАБ клітини забираються безпосередньо з виявленого вузла шприцом. Пункція виконується звичайним шприцом 5 або 10 мл зі стандартною голкою і практично не завдає болю, не вимагає спеціальної підготовки і займає близько 1-2 хвилин. Через хвилини після проведення пункційної біопсії пацієнт може покинути клініку і повернутися до своєї звичайної активності.

Під час біопсії щитоподібної залози, пацієнт знаходиться в лежачому положенні на спині, під головою обов'язкова наявність циліндричної подушки. Такий стан дозволяє зручно розмістити голову і більш точно проникнути в щитоподібну залозу. Процедура не передбачає виникнення ускладнень, єдине, що може супроводжувати пацієнта - легке запаморочення і невелика гематома на місці проколу.

Після процедури, місце проколу змазують антисептичним розчином і заклеюють бактерицидним пластирем. Процедура біопсії не провокує ускладнення, вже через кілька годин після проведення, пацієнт може приймати душ, їсти і займатися фізичними вправами.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Ліщенко І.О.



Статті по темі: