ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Щитоподібна залоза - функція і будова

Щитоподібна залоза - функція і будова

Якщо подивитися на щитоподібну залозу неозброєним оком, то можна помітити, що вона нагадує метелика (або її можна порівняти з буквою «Н»). Вона складається з двох часточок - права і ліва. А між ними, як місток, перешийок. В середньому, щитоподібна залоза дорослої людини важить 12-25 г і 2-3 г у новонародженого. Розміри кожної частки становлять 2,5-4 см в довжину, 1,5-2 см в ширину і 1-1,5 см - товщини. Обсяг до 18 мл у жінок і до 25 мл у чоловіків вважається нормальним. Вага та розмір щитоподібної залози індивідуальний.

Щитоподібна залоза покрита зовні фіброзною капсулою. Капсула являє собою тонку пластинку, яка, зростаючись з тканиною залози, посилає відростки в товщу органу і ділить залозу на окремі часточки. Саме в товщі цих відростків капсули розташовуються дрібні кровоносні судини, лімфатичні судини і нервові закінчення.

Щитоподібна залоза - орган важливий, який інтенсивно працює. Тому вона дуже добре забезпечується кров'ю. За кількістю крові, яка проходить через залозу за одну хвилину, вона поступається лише ниркам (навіть не серцю та головному мозку).

Окрім цього, в товщі залози закладена велика кількість нервових закінчень, які регулюють її роботу (симпатичні та парасимпатичні). Саме за цими волокнам йдуть командні сигнали з центральної нервової системи, які підсилюють або пригнічують її роботу.

Структурно-функціональними одиницями, тобто комплексом «працюючих» клітин щитоподібної залози, є - фолікули - замкнуті кулясті або злегка витягнуті бульбашковидні утворення. В просвіті фолікула накопичується коллоід- тиреоглобулін. З якого, надалі, утворюються гормони щитоподібної залози.

Щитоподібна залоза- це дуже важливий, один з найважливіших органів ендокринної системи людини, тому що ефекти від дії гормонів щитоподібної залози дуже різноманітні і зачіпають практично всі органи і системи органів людського організму.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Ліщенко І.О.Статті по темі: