ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Ожиріння. Час звернутися до ендокринолога

Ожиріння. Час звернутися до ендокринолога

Якщо вага не знижується при правильному харчуванні, хорошому сні і фізичній активності - час звернутися до ендокринолога.

Сьогодні людей з ожирінням стає все більше і більше. Погіршує ситуацію малорухливий спосіб життя. І дуже важливо визначити причину ожиріння – переїдання на фоні сидячого способу життя чи гормональні порушення. Як виявити причину ожиріння? В яких випадках потрібно звернутися до дієтолога і “сідати,, на дієту, а в яких- пройти обстеження і лікування у ендокринолога? Немає значення скільки зайвих кілограмів (5 або 50). Навіть незначне різке збільшення в вазі- уже привід звернутися до ендокринолога. Для початку потрібно виключити ”грубу,, ендокринну патологію, до якої відноситься, наприклад, захворювання щитоподібної залози. Потім потрібно обстежити наднирники, при їх гіперфункції також дуже часто з’являються зайві кілограми, а, особливо, якщо на шкірі з’явилися стрії (розтяжки).Також потрібно виключити цукровий діабет.

Жінкам з надмірною вагою, порушенні менструального циклу, підвищеному оволосінні – обов’язково обстежити кров на підвищений рівень чоловічих гормонів (гіперандрогенію).

Ожиріння- це хвороба і вона успішно лікується. В першу чергу потрібно виключити причину, яка провокує надмірну вагу.

Як бачите, перемогти ожиріння реально, якщо повністю зайнятися вирішенням цієї проблеми.

Будьте стрункими і здоровими!

Павлишена Л.С.Статті по темі: