ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Метеочутливість

Метеочутливість

Коли день починається з сірого неба, дощу і калюж під ногами, велика спокуса списати погане самопочуття на погоду.

Однак в міжнародній класифікації хвороб, де зібрані всі відомі захворювання, термінів “Метеочутливість” або “Метеозалежність” немає. На даний час не існує жодних наукових даних, що свідчили б про прямий зв'язок між атмосферним тиском, кількістю опадів, силою вітру та змінами в фізіології людського організму. Чому ж тоді при перемінах погоди ми можемо скаржитись на погане самопочуття?

Що таке метеочутливість?

У процесі еволюції людський організм набув здатності пристосовуватись до змін зовнішнього середовища, перш за все до змін погодних умов. Ці процеси дуже важливі для нормального функціонування організму та мають назву - пристосувальні або адаптаційні реакції. Людському організму комфортно в певних умовах - в рамках сприятливої температури повітря та атмосферного тиску, коли він отримує достатню кількість кисню та сонячного світла. Зміни будь якого з цих параметрів можуть викликати дискомфорт, але реакція може бути різна. Для прикладу порівняємо реакції двох організмів: здорової дитини та дорослого з рядом хронічних захворювань. І той і інший організм реагують на зміну погоди за допомогою однакових механізмів, проте у дитячого здорового організму, який не обтяжений хронічними чи вродженими захворюваннями, адаптаційні можливості значно вищі. Тому найчастіше діти не відчувають зміни погоди та краще до них пристосовуються. У дорослого ж, з рядом набутих хронічних захворювань, адаптаційні механізми виснажені та не можуть компенсувати вплив від змін зовнішнього середовища.

Таким чином, первинним є розвиток з віком того чи іншого захворювання, а “метеочутливість” може лише супроводжувати або ж вказувати на наявність хвороби, а не бути нею самостійно.

Чим небезпечна метеочутливість?

Під маскою “метеочутливості” можуть ховатись різноманітні проблеми зі здоров'ям: захворювання суглобів, серецево-судинна патологія, хвороби дихальної системи, гормональні порушення, хронічна анемія та ін. Слабкість підвищена втомлюваність, порушення сну, головний біль, головокружіння, серцебиття, коливання тиску, задишка, різкі зміни настрою, болі в суглобах та спині - симптоми, які найчастіше списують на “метеочутливість”. Тому варто звернутись до лікаря для з'ясування причини цих симптомів та реакцій на погодні зміни.

Лікування “метеочутливості”

Головним механізмом в лікування “метеочутливості” є лікування основного захворювання та покращення адаптаційних сил організму. Основними методами, що покращують адаптацію є:

  • Нормалізація режиму дня та відпочинку,
  • Здоровий сон (для дорослих 7-9 год),
  • Правильне здорове харчування,
  • Корекція ваги тіла,
  • Заняття фізультурою (щоденна ранкова зарядка та регулярні тренування),
  • Регулярні прогулянки на свіжому повітрі,
  • Загартовування.

Невропатолог: Дзюбак О.С.



Статті по темі: