ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Грудне вигодовування. Користь чи шкода?

Грудне вигодовування. Користь чи шкода?

А Ви задумувались на скільки все ж таки корисним для дитини є грудне вигодовування?

Виключно грудне вигодовування дітей ( згідно з рекомендаціями ВООЗ) значно знижує ризик смерті внаслідок діареї чи пневмонії, а у разі хвороби діти мають змогу швидше одужати.

А все ж таки, чому корисно годувати дитину грудним молоком?

Перш за все- це природній процес, адже самою природою закладено, дати дитині те, що потрібно для її психічного, фізичного та емоційного розвитку, а саме- харчування, турбота, безпека, любов.

Потребу у фізичному контакті та теплі материнські руки дитина отримує одразу після пологів.

Грудне вигодовування- найкращий та найбезпечніший вид годування, жоден інший вид харчування не в змозі повноцінно цього зробити.

Яка користь для матері, яка годує грудьми?

Як не дивно, але користь отримують і матері, які годують своїх немовлят грудьми. У них значно знижується ризик виникнення подальших кровотеч, перешкоджає розвитку анемії. Профілактика остеопорозу і зміцнення кісток, адже в процесі грудного вигодовування організм жінки особливо добре засвоює кальцій. Значно менше виникають такі хвороби, як рак молочної залози, рак яєчників, запобігає виникненню захворювань ендометриозу, щитоподібної залози. Може допомогти знизити ризик розвитку серцево- судинних захворювань, також доведено, що якщо мати протягом хоча б півроку вигодовує дитину природним способом, рівень цукру в крові у неї знижується і ризик виникнення діабету стає менше на 47%. Зменшується ризик розвитку післяпологової депресії, посилюється зв'язок матері з дитиною, що також сприяє зміцненню відносин у сім'ї.

Також під час годування грудьми (коли організація грудного вигодовування правильна) жінка почуває себе щасливою, бо гормони лактації ( пролактин та окситоцин) працюють правильно. А ще процес годування груддю не лише корисний, а й неймовірно зворушливий.

Записатись на консультацію по грудному вигодовуванню ви можете за телефонами вказанними на сайті.

Консультант з питань грудного вигодовування: Ліпська В.В.Статті по темі: