ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

«Географічний» язик у дитини

«Географічний» язик у дитини

Давайте розберемось, що це.

Це є однією з найбільш частих причин звернення батьків до лікарів. Виглядає цей стан не дуже приємно, але має доброякісний перебіг, його ще називають “мігруючий глосит”.

Як він проявляється?

На боковій поверхні язика чи в центрі виникає маленька червона пляма, яка потім може збільшуватися і займати навіть половину язика. Інколи таких вогнищ може утворюватися кілька і язик стає схожим на географічну карту світу. Інколи цей стан супроводжується печінням, дискомфортом чи болючістю при вживанні гострої, солоної чи маринованої їжі, та, в більшості випадків, це майже безболісний процес.

В чому ж причина?

На поверхні язика існує 4 типи сосочків,3 з яких мають смакові рецептори,а 4- й -ні. Цей 4-й тип має назву нитковидних сосочків, що щільно розміщені на поверхні язика. Ці червоні плями, що ми бачимо, є ділянками, на яких нитковидні сосочки атрофувалися.

Точної причини появи атрофії нитковидних сосочків язика поки не відомо.

Для підтвердження діагнозу достатньо прийти з дитиною до педіатра на огляд.

Що ж робити?

Специфічного лікування цей стан не потребує. Лише якщо є біль чи сильний дискомфорт, то можна використати знеболюючий засіб (парацетамол чи ібупрофен). Бажано обмежити вживання гострої, солоної, кислої, гарячої, маринованої їжі в раціоні дитини. Ефективність місцевого знеболювання, використання вітамінних добавок, антигістамінних препаратів доведено не було.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Митрашевська Т.А.