ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Еректильна дисфункція (ЕД) або імпотенція

Еректильна дисфункція (ЕД) або імпотенція

Еректильна дисфункція (ЕД) або імпотенція - досить серйозне захворювання. Кожен 3-й чоловік, старший 35 років, відчуває порушення ерекції. З віком ситуація ускладнюється. Від 20-30 до 50% чоловіків відзначають передчасне сім'явиверження.

Після 50 років проблеми з ерекцією спостерігаються у кожного 2-го чоловіка. При цьому лише 10% з них звертаються до лікаря. І абсолютно даремно. Проблему статевого безсилля можна вирішити, якщо вчасно звернутися до кваліфікованого уролога-андролога! Уролог-андролог - спеціаліст з чоловічого здоров'я. До нього звертаються чоловіки з проблемами безпліддя, сексуальними розладами, захворюваннями чоловічих статевих органів, інфекціями геніталій.

Основними складовими сексуального життя чоловіків є:

  • Лібідо
  • Ерекція
  • Еякуляція
  • Оргазм

Які бувають сексуальні розлади?

  • Еректильна дисфункція
  • Раннє / пізнє сім'явиверження
  • Зниження лібідо (сексуального бажання)
  • Відсутність оргазму

Що таке еректильна дисфункція?

 

Еректильна дисфункція - неможливість досягти і зберегти ерекцію, необхідну для здійснення статевого акту. Еректильна дисфункція веде, в першу чергу ,до зниження якості життя: агресії, неврозу, розлучення, дисгармонії сімейного життя, відчуття неповноцінності та непотрібності. Чоловік, врешті- решт, відчуває безперспективність свого існування.

Які причини еректильної дисфункції?

Справжні причини еректильної дисфункції в даний час визначені і добре вивчені. Це, як правило, хвороби, пов'язані з порушенням обміну речовин, хронічними захворюваннями серцево-судинної, ендокринної, нервової систем:

  • Метаболічний синдром
  • Цукровий діабет
  • Гіпертонічна хвороба
  • Ішемічна хвороба серця та / або головного мозку
  • Неврологічні хвороби
  • Віковий андрогенодефіцит - при зниженні рівня чоловічого статевого гормону - тестостерону
  • Гіпотиреоз - дефіцит гормонів щитоподібної залози

Еректильні розлади носять гормональний, нервово-психогенний або судинний характер. ЕД може бути наслідком захворювань залоз внутрішньої секреції, часто виникає в результаті травми кісток тазу або промежини, операції на передміхуровій залозі. Сексуальні порушення спостерігаються у 52% хворих хронічним простатитом. На початковій стадії у таких пацієнтів з'являється передчасне сім'явиверження , з часом до нього може приєднатися ослаблення статевого потягу(лібідо) і власне еректильна дисфункція. Шкідливий вплив на ерекцію спричинює іонізуюче випромінювання, електромагнітні хвилі СВЧ, шкідливі звички (алкоголізм, паління, наркоманія), вплив високих і низьких температур, запальних захворювань чоловічої статевої сфери, порушень обміну статевих гормонів. Еректильна дисфункція часто пов'язана з захворюваннями судинного генезу, при цьому порушується артеріальний притік і венозний відтік у кавернозних тілах статевого члена.

При цукровому діабеті ЕД розвивається втричі частіше і на 10-15 років раніше, ніж у здорових людей. При цьому страждають нерви, крупніі і дрібні судини. У 32-35% чоловіків з сексуальними розладами при цукровому діабеті знижений рівень тестостерону.

Не рідко визначити проблему, що викликала сексуальні розлади, досить важко. По-перше, всі люди індивідуальні і будь-яких стандартів частоти і тривалості статевого акту немає. По-друге, сексуальний потяг, як і сексуальна поведінка з віком змінюються. У чоловіків у віці старше 50 років лібідо знижується, сексуальне збудження настає пізніше, оргазм стає менш яскравим. У таких пацієнтів спостерігається віковий андрогенодефіцит при зниженні рівня чоловічого статевого гормона - тестостерона. Незважаючи на наявність вираженої еректильної дисфункції, багато чоловіків зписують її на фізичну втому, стрес. Деякі з них надіються , що все пройде саме по собі, інші приймають всі підряд «Чудо препарати», які рекламують.

В силу своєї природи чоловіки недостатньо уважні до свого здоров'я і звертаються до лікаря-спеціаліста в крайніх випадках, а багато хто просто не знає, до якого саме спеціаліста слід звертатися.

Якщо ви відчуваєте труднощі в половині випадків інтимної близькості протягом 3-х місяців, не варто відкладати візит в спеціалізований центр до уролога-андролога. Як показує практика, в більшості випадків проблема статевого безсилля вирішується.

Слід зауважити, що еректильна дисфункція частіше виникає за 2-3 роки до появи клінічних симптомів ураження серцево-судинної системи, тому своєчасне звернення чоловіків до уролога-андролога не тільки дозволить відновити чоловічу силу, але ймовірно, запобігти таким серйозним ускладненням, як інфаркт та інсульт!

Завдяки системному, науковому підходу, кропітливій роботі з пацієнтами ми допомагаємо чоловікам відновити сексуальну функцію та покращити відносини в сім'ї!

Лисенко Р. В.



Статті по темі: