ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Епітеліальний куприковий хід, як причина болю в ділянці куприка

Епітеліальний куприковий хід, як причина болю в ділянці куприка

Епітеліальний куприковий хід або пілонідальна кіста являє собою вроджений дефект (вузьку трубчасту порожнину) в тканинах куприкової області.

Первинний епітеліальний куприковий хід відкривається на шкірі сідниць (в міжсідничній складці) одним або декількома маленькими отворами, його інший кінець закінчується в підшкірній клітковині, окисті крижової кістки або сідниць.

При закупорці первинних отворів ходу відбувається застій його вмісту, що веде до розмноження мікроорганізмів і гнійного запалення.

Епітеліальний куприковий хід формується в ембріональному періоді. За кордоном його нерідко називають волосяною кістою, оскільки є припущення, що причиною формування є неправильний ріст волосся і їх вростання в шкіру.

Хворий може тривалий час не підозрювати про існування у нього куприкової кісти. При несприятливих обставинах, таких як травма, переохолодження, зниження імунітету, пілонідальна кіста запалюється, виникає нагноєння. Хвороба проявляється болем, почервонінням. Гній може прориватися через свищі. Симптоми запалення ЕКХ можуть зменшуватися, однак це тимчасове покращення - до наступної провокуючої ситуації.

Епітеліальний куприковий хід лікується лише хірургічним шляхом. Оперативне втручання передбачає радикальне видалення патологічного каналу з первинними отворами. У разі ускладненого епітеліального ходу видаляються і патологічно змінені навколишні тканини, гнійні свищі. Післяопераційне лікування включає курс антибактеріальної терапії (антибіотики широкого спектру дії протягом 5-7 днів), а також фізіотерапевтичні процедури, що сприяють швидкому загоєнню рани. В якості профілактичного заходу післяопераційних рецидивів проводять видалення волосся навколо рани, а потім і навколо рубця.

В якості профілактичних заходів, волосся по краях рани голять у міру відростання, білизну носять вільну з натуральних дихаючих тканин. Необхідно ретельно дотримуватися гігієнічних рекомендацій, проводити регулярний туалет перианальної зони, міжсідничного простору.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Лисенко Р. В.Статті по темі: