ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 69-60-09, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Який вплив на організм мають гормони щитоподібної залози

Який вплив на організм мають гормони щитоподібної залози

Нерідко захворювання щитоподібної залози розвивається приховано. Такі симптоми як дратівливість, плаксивість, порушення сну, нервозність, зміна апетиту і маси тіла ми часто трактуємо як прояв втоми, перевтоми на роботі або депресії. А решта симптомів "звалюємо" на наслідки нервового виснаження. Але на все це може впливати щитоподібна залоза.

Погане самопочуття може бути викликано нестачею гормонів щитоподібної залози - гіпотиреоз, надлишком гормонів- тиреотоксикозом, а також симптомами здавлення органів шиї збільшеною щитоподібної залози- зобом, при нормальному вмісті гормонів в крові (еутіреоз).

Гормони щитоподібної залози (тиреотропні) контролюють основний обмін в організмі і впливають на утворення тепла, засвоєння кисню, швидкість та силу серцевих скорочень, роботу нервової системи, емоційний стан, швидкість і силу роботи шлунково-кишкового тракту, швидкість синтезу структурних білків - з яких побудовані всі клітини організму.

Тиреоїдні гормони стимулюють ріст і розвиток організму, впливають на формування нервової системи та розумовий розвиток. Тому так важливо контролювати їх під час планування вагітності. Тиреоїдний гормон необхідний для овуляції, він сприяє збереженню вагітності, регулює функцію молочних залоз. Нормальний перебіг вагітності, розвиток і зростання дитини неможливий без наявності цих гормонів.

Тиреоїдні гормони контролюють та підвищують перетворення і засвоєння всіх поживних речовин: жирів, білків та вуглеводів.

Наприклад, вони підсилюють розпад жиру і гальмують його відкладення. Саме тому більша кількість цих гормонів в крові людини викликає різке схуднення, а зниження веде до накопичення надмірної ваги.

І це далеко не всі сфери впливу тиреотропних гормонів, тому перевіряйте роботу щитоподібної залози, та будьте здорові!Статті по темі: