ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Стенокардія. Основні причини. Фактори ризику

Стенокардія. Основні причини. Фактори ризику

Стенокардія – це біль в грудній клітині, частіше за грудиною, який виникає внаслідок нестачі кисню, що надходить до серцевого м’язу. Як правило, біль триває декілька хвилин і проходить після прийому відповідних медикаментів ( препаратів нітрогліцерину або подібних за дією) або відпочинку.

Чим викликаний напад стенокардії?

Він виникає у випадку, коли потреба серцевого м’язу в кровопостачанні не забезпечується кровотоком. Напади стенокардії можуть виникати під час фізичного та емоційного навантаження, різкого переохолодження або перегрівання, після прийому важкої та гострої їжі, вживання алкоголю та ін. У всіх вищеназваних випадках робота серця посилюється, тому, відповідно, більш гостро відчувається нестача кисню і виникає больовий напад. Біль може бути стискаючим, пекучим, тиснучим, локалізується частіше за грудиною, може віддавати в ліву руку, шию, нижнюю щелепу, верхню третину живота. Стенокардія може проявлятись також у вигляді дискомфорту в грудній клітині та задишки. Біль може супроводжуватись прискореним або неритмічним серцебиттям, підвищеною пітливістю, страхом.

Основними причинами стенокардії можуть бути спазм коронарних артерій та атеросклеротичне ураження судин, що приводить до їх звуження і, як наслідок, неможливості забезпечити адекватне кровопостачання при посиленій роботі серця. Стенокардія є одним з проявів ішемічної хвороби серця.

Які основні фактори ризику виникнення ішемічної хвороби серця?

Це паління, малорухомий спосіб життя, підвищений артеріальний тиск, ожиріння, підвищення рівню холестерину в крові, спадковість, деякі інші захворювання (цукровий діабет, анемія, хвороби щитовидної залози та ін.)

Чи може будь який біль у грудях розцінюватись як стенокардія? Безумовно ні. Але для уточнення діагнозу і вибору правильної тактики лікування необхідно обов'язково звернутись до лікаря і пройти певні обстеження.

Не займайтесь самолікуванням. Це може бути небезпечним для вашого здоров'я і життя.

Кардіолог, терапевт: Варварська Н. Ф.Статті по темі: