ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Пієлонефрит. Гострий пієлонефрит. Хронічний пієлонефрит

Пієлонефрит. Гострий пієлонефрит. Хронічний пієлонефрит

Пієлонефрит - неспецифічне бактеріальне захворювання нирок, яке вражає паренхіму та чашково-мискову систему нирки. Дуже часто збудником даного захворювання є кишкова паличка, а також може бути ентерокок, протей, стафілококи, стрептококи, синьогнійна паличка та ін. Є дані про вірусну етіологію даного захворювання.

Буває однота двобічним, також первинним - тобто немає процесів, що порушують відтік сечі та вторинним - присутні порушення відтоку сечі, частою причиною якого може бути сечокам'яна хвороба та аномалії розвитку нирки, які спричинюють порушення відтоку сечі.

За клінічним перебігом розрізняють гострий та хронічний пієлонефрит.

Гострий пієлонефрит проявляється підвищенням температури тіла до високих цифр, ознобом, білями в поперековій ділянці (справа, зліва чи з обох боків), можуть бути зміни з боку сечі- виділення мутної сечі чи з прожилками крові. При огляді спостерігається болючість в ураженій ділянці та позитивний симпотм постукування на боці ураження, так званий симптом Пастернацького.

Хронічний пієлонефрит, у свою чергу, може бути наслідком гострого пієлонефриту, а може бути і первинно-хронічним. Клінічні прояви не такі виражені, як при гострій формі або взагалі відсутні.

Тому, якщо Ви у себе відмітили вищенаведені скарги, не зволікайте з візитом до лікаря, а одразу зверніться за допомогою до фахівця.

Уролог: Кочура В.І.



Статті по темі: