ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Періанальні кондиломи

Періанальні кондиломи

Гострокінцеві кондиломи являють собою сосочкові вирости сіро-рожевого кольору. Періанальні кондиломи зустрічаються також у вигляді окремих острівців, між якими видно неуражену шкіру, іноді вони бувають у вигляді сосочків, які зливаються і утворюють цілі конгломерати, які можуть закривати задній отвір.

Причини виникнення.

Встановлено, що прості і гігантські кондиломи викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ) типу 6 і 11.

Симптоми.

Хворі з періанальними кондиломами скаржаться на наявність розростань навколо заднього проходу, відчуття чужорідного тіла в ділянці промежини, печіння, свербіж в ділянці заднього проходу, при наявності великих кондилом часто турбують біль і виділення крові внаслідок травматизації одягом і при дефекації.

Діагностика.

Діагноз можна поставити після зовнішнього огляду промежини. Слід звернути також увагу на статеві органи, оскільки там теж можуть локалізуватися гострі кондиломи.

Обов'язково проводиться пальцеве дослідження анального каналу і прямої кишки, іноді, навіть при невеликих кондиломатозних розростаннях на перианальній ділянці, кондиломи виявляються в анальному каналі у вигляді дрібних щільних вузликів. При гігантських кондиломах ураження анального каналу зустрічається частіше.

Лікування.

Операція проводиться під місцевою анестезією. Видалення проводять методом електродіатермокоагуляціі - новоутворення "зрізають" тонкою металевою петлею під струмом високої частоти. Після процедури утворюється невелика скориночка, яка відпаде через тиждень. Разом з видаленням кондилом відбувається одночасно і коагуляція - зупинка кровотечі. Більш того, відсутній ризик поширення вірусу на інші тканини, так як інструмент постійно залишається стерильним. Видалення кондилом за допомогою скальпеля показано при гігантських розмірах останніх і при неможливості застосування електродіатермокоагуляціі.

Хірург, проктолог: Лисенко Р. В.



Статті по темі: