ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Остеохондроз. Причини, симптоми, лікування

Остеохондроз. Причини, симптоми, лікування

Прояви остеохондрозу посилюються з віком і є фізіологічним станом організму, який, в свою чергу, потребує медичної корекції та лікування.

Давайте розберемось чому.

Остеохондроз – це захворювання, яке проявляється дегенеративно-дистрофічними змінами, які відбуваються у хрящах хребта за рахунок надмірного навантаження на певні його відділи. Під впливом цих факторів з часом відбувається зміна в структурі самого хребця та міжхребцевих дисків. Хребці втрачають свою стійкість, стають менш витривалими, збільшується їх схильність до травматизації. Міжхребцеві диски, які виконують амортизаційну функцію, втрачають свою еластичність. Дегенерративно-дистрофічні зміни м'яких тканин навколо хребтового стовпа, в яких порушується живлення (хрящові та кісткові тканини організму живляться за рахунок м'яких тканин, що їх оточують) відразу на них позначаються, а особливо на хрящових тканинах.

Якщо протягом тривалого часу міжхребцеві диски та хребці недоотримують поживних речовин, в них розпочинаються деструктивні зміни. У результаті остеохондрозу збільшується ризик виникнення важких захворювань опорно-рухового аппарату.

Причини розвитку остеохондрозу:

Основною причиною розвитку даного захворювання є вікові зміни, які відбуваються в організмі, погіршення обмінних процесів організму в тканинах навколо хребтового стовпа.

Ще однією з причин може бути низька рухова активність структур хребтового стовпа та слабкість м'язів, які його утримують.

Крім цього існує безліч імовірних причин розвитку остеохондорозу - спадковість, травми та викривлення хребта, малорухливий спосіб життя, надмірні або несиметричні навантаження на хребет, слабкість м'язів спини, ожиріння.

Важливо знати, що розвиток остеохондрозу не пов'язаний із так званими «відкладеннями солей» в організмі. Також даний процес не загострюється через застуду та переохолодження організму.

Симптоми остеохондрозу.

На різних етапах остеохондроз має різні прояви. На ранніх стадіях процес може протікати безсимптомно, не маючи ніяких ознак.

Згодом, коли зміни стають дедалі вираженими, можуть з'являтись такі симптоми як :

 • постійний ниючий біль у спин
 • посилення болю при рухах та навантаженні хребта
 • спазми м'язів спини
 • погіршення рухливості хребта

В залежності від фази остеохондрозу також розрізняють:

 • подразнення нервового корінця
 • компресія нервового корінця
 • пошкодження провідності нервового корінця

Перші дві фази характеризуються больовими відчуттями, які охоплюють ділянки іннервації відповідними нервовими закінченнями. При третій виникає параліч корінця, що супроводжує порушення чутливості та біль по ходу нервових закінчень і оніміння кінцівок.

В залежності від локалізації остеохондрозу розрізняють:

 • шийний- характеризується ранковими головними болями, безпричинним запамороченням, погіршенням сну, обмеженням рухів в шиї
 • грудний - супроводжується болями в грудій клітині, можливе розповсюдження на верхні кінцівки і навіть болі в ділянці серця
 • поперековий - це біль в ділянці попереку, нижніх кінцівок, органах тазу
 • поширений - охоплює всі відділи хребта

ЛІКУВАННЯ.

Лікувальна тактика спрямована на уповільнення прогресування захворювання, профілактику ускладень та усунення симптомів.

Для лікування та профілактики застосовують:

 • кінезіотерапію,
 • лікувальну фізкультуру
 • лікувальний масаж
 • мануальну терапію
 • фізіотерапевтичні процедури
 • медикаментозну терапію

Лікування та профілактика остеохондрозу підбирається індивідуально для кожного пацієнта, в залежності від стану, прогресування патологічного процесу в організмі, наявності супутніх захворювань та безлічі факторів, які встановлює лише лікар ортопед-травматолог при спілкуванні з пацієнтом.

При необхідності лікар призначить дообстеження, які дадуть змогу правильно діагностувати та призначити лікування.

Пам'ятайте! Краще попередити або лікувати на початкових стадіях, ніж лікувати ускладнення, тому при перших проявах не зволікайте, звертайтесь за допомогою в МЦ «Альтамедика» де Вам буде надана професійна медична допомога.

САМОЛІКУВАННЯ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.

Лікар ортопед-травматолог: Шевчук Ю.М.Статті по темі: