ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Операції з видалення грижі хребта: показання та ефективність лікування

Операції з видалення грижі хребта: показання та ефективність лікування

Видалення грижі хребта за допомогою мікродискектомії.

Сучасна мікрохірургічна техніка дозволяє виконати малоінвазивне видалення грижі диска будь-якого розміру і локалізації. Швидке відновлення - на наступний день після операції видалення грижі диска пацієнтові дозволяється почати ходити.

Мікродискектомія (операція з видалення грижі хребта).

Операція спрямована на припинення здавлення нервового корінця грижею диска і по праву вважається «золотим стандартом» у світовій практиці.

Грижа диска часто викликає не тільки вкрай болючі відчуття і різні порушення іннервації кінцівок, але і є причиною тимчасової втрати працездатності. У разі прогресування може призвести до інвалідності. Пов'язано це з тим, що при грижі відбувається здавлювання прилеглих нервових корінців і судин. При відсутності ефекту від консервативного лікування операція з видалення грижі диска - єдине можливе рішення для багатьох пацієнтів.

Сучасна мікрохірургічна техніка дозволяє виконати малоінвазивне видалення грижі диска будь-якого розміру і локалізації. Хірургічне втручання проводиться під контролем зору з використанням збільшувальної оптики і застосуванням спеціальних мікрохірургічних інструментів. В області проекції пошкодженого диска виконується розріз шкіри в 3-4 см. Завдяки досконалій мікрохірургічній техніці, величезному досвіду нейрохірургів і обладнанню експертного класу при видаленні грижі міжхребцевого диска ризик пошкодження нервових структур зводиться до мінімуму. Мікродискектомія виконується під загальною анестезією. Тривалість операції - 45-60 хвилин.

Серед переваг мікродискектомії виділяють:

  • можливість одномоментного видалення кілька гриж;
  • швидке відновлення після операції;
  • короткий термін госпіталізації.

Рекомендації:

  • на наступний день після операції видалення грижі диска пацієнтові дозволяється почати ходити. Процес ходіння надає хребту мобільність і зменшує можливість утворення тканинного рубця на місці розрізу;
  • якщо робота не пов'язана з важкою фізичною працею, то можна приступати до звичайного режиму вже через 2-4 тижні після операції або навіть раніше;
  • якщо робота пов'язана з фізичною працею - слід почекати мінімум 6-8 тижнів.

Найчастіше виконується мікродискектомія поперекового відділу хребта.

В МЦ Альтамедика проводиться комплексна діагностика і лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Лікар вертебролог, нейрохірург: Обертинський В. А.Статті по темі: