ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(0432) 64-49-59, (068) 840-30-30, (063) 840-30-30

Лікування геморою лігуванням гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Лікування геморою лігуванням гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями є одним з найбільш популярних і ефективних безопераційних методів лікування геморою в сучасній проктології. Накладення кілець на гемороїдальні вузли підходить пацієнтам, у яких виявлений геморой на ранніх стадіях. Всього 10-15 хвилин і, незабаром, ви зможете забути про настільки делікатну проблему. Лікар детально розповість вам, коли і як відпадають гемороїдальні вузли після процедури, яка потрібна підготовка.

Латексне лігування зовнішнього гемороїдального вузла заборонено у випадках, коли між внутрішніми та зовнішніми вузлами відсутня чітка межа. Здебільшого це характерно для комбінованого геморою. Також поставити на внутрішній геморой латексні кільця, лікування якого якісно проводять в клінці «Альтамедика», не можна при супутньому хронічному парапроктиті, тріщинах в анальному каналі та проктиті в стадії запалення. Це викликає негативні наслідки та ускладнення після втручання, навіть якщо виконувалася ретельна підготовка.

Як ставлять латексні кільця в проктології?

До початку установки хворому не можна приймати ліки, які впливають на згортання крові. Протягом усього сеансу він знаходиться в положенні лежачи на кріслі. Тільки після зайняття цієї пози лікар починає лігування. Метод полягає в наступному - на гемороїдальний вузол спеціальним інструментом, лігатором, накладається в прямій кишці латексне кільце при геморої, який вже почав розвиватися. Кільце передавлює ніжку гемороїдального вузла, що призводить до порушення його живлення і він відмирає. Протягом декількох днів цей вузол відпадає при дефекації. Якщо хто скаже що геморой 3-ї стадії можна вилікувати за раз – це обман і міф. За один раз можна накладати лігатуру на один, максимум на два вузла, повторний етап проводиться через 2-3 тижні. Це необхідна умова для того, щоб виключити стрес для венозної системи прямої кишки і мінімізувати ризик кровотеч.

З чого складається кільце?

Латексне лігування гемороїдальних вузлів проводять за допомогою кілець, виготовлених з натурального каучуку, наслідки та ускладнення відсутні. Таке кільце має властивість добре розтягуватися, що дозволяє легко накинути його на вузол, після чого воно передавлює його ніжку. Його діаметр з внутрішнього боку становить всього 1 мм, з зовнішнього – 5 мм. Як саме проводиться процедура можна дізнатися під час консультації лікаря. Часто у наших лікарів запитають, як робиться лігування вузлів латексними кільцями при першій стадії геморою. Ми відповідаємо,що, при лікуванні геморою, лігування латексними кільцями, перетягування, на першій стадії не проводять. Зазвичай використовується лігування геморою на 2-3 стадії. У деяких випадках лігування гемороїдальних вузлів проводиться і на четвертій стадії геморою (при вузлах, що постійно випадають), проте, для цього перебіг хвороби має відповідати певним вимогам. Якщо неможливо виявити межу між внутрішніми і зовнішніми гемороїдальними вузлами, що часто зустрічається при комбінованому різновиді, лігування геморою латексними кільцями не використовується. Це обмеження викликано тим, що в такій ситуації накладення кілець на вузли дуже ускладнюється..

Реабілітаційний період

Латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів не вимагає тривалого одужання. Протягом години хворий знаходиться під наглядом. При наявності позитивного висновку він може покинути стіни клініки. В перші дні після операції у прооперованого можуть виникати відчуття присутності стороннього тіла в анусі. Іноді присутній легкий больовий синдром. Його можна швидко усунути за допомогою знеболюючих засобів, призначених лікарем. Біль виникає через сильне перетискання ніжки. При підвищенні відчуття болю терміново звертайтеся до фахівця. Він зніме кільце, щоб змінити його розташування. Якщо у вас з’явилося трохи крові на туалетному папері при відвідуванні туалету – це нормально. Однак, в разі сильної кровотечі, варто невідкладно відвідати клініку. Його причиною може бути недотримання пацієнтом приписаних рекомендацій.

До них відносять:

  • обмеження фізичних навантажень;
  • встановлення збалансованого і повноцінного раціону харчування;
  • дотримання основних правил гігієни.

До речі, кровотечу може спровокувати неправильне очищення кишківника до процедури. Важливо харчуватися лише рідкою їжею (йогуртом, соком або бульйоном). Після маніпуляцій потрібно включати в меню їжу, яка багата рослинними волокнами, клітковиною. Також, бажано, збільшити кількість рідини.

Потрібно пам’ятати: в колишньому місці знаходження геморою залишається невеликий рубець. Для нормального загоєння рани пацієнт повинен приходити на періодичні огляди. У середньому цей період складає від трьох місяців до року. Все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Рибачук В.І.Статті по темі: