ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Косоокість - причини, симптоми, лікування

Косоокість - причини, симптоми, лікування

Косоокість найчастіше буває вродженою або проявляється в ранньому дитячому віці. Чим раніше вдається встановити діагноз і розпочати лікування, тим більші шанси отримати в майбутньому високу гостроту зору та бінокулярність.

Косоокість повинна діагностуватися в офтальмологічному кабінеті. Обов’язковими методами дослідження є визначення рефракції, гостроти зору, бінокулярності та стереозору.

Лікарем-офтальмологом проводиться спеціальний cover test – перекривання по черзі правого та лівого ока й спостереження за рухами ока, яке відкривається.

Закриваючи одне око, ми примушуємо інше око ставати рівно, тоді як приховане око починає косити. Коли ми міняємо положення оклюдера, все відбувається навпаки. Косоокість може бути справжньою або хибною.

Хибна косоокість здебільшого пов’язана з особливостями будови очного яблука або форми очної щілини. У дітей хибна косоокість у більшості випадків асоційована з епікантусом, вертикальною шкірною складкою, яка розташована біля внутрішнього кута ока. За наявності епікантуса здається, що очі розташовані ближче до носа, тобто має місце збіжна косоокість. З часом, коли дитячий носик виростає і перенісся стає більш випуклим, складочки стають меншими, а хибна косоокість – непомітною.

Першим кроком у лікуванні косоокості має бути раннє призначення окулярів, які повністю виправляють далекозорість, короткозорість та астигматизм. Часто цього буває достатньо, щоб повністю або частково компенсувати кут відхилення очей. Така косоокість називається акомодаційною і є найлегшою. Якщо окулярів недостатньо, найпростішим і найменш інвазивним методом є апаратне лікування. Його мета полягає у формуванні стійкої бінокулярності, яка потім автоматично підтримуватиме рівне положення очей. Апаратне лікування особливо ефективне у дітей раннього віку.

Дитячий офтальмолог: Гук С. В.



Статті по темі: