ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Добове моніторування артеріального тиску

Добове моніторування артеріального тиску

Добове моніторування артеріального тиску (скорочено ДМАТ) - методика дослідження серцево- судинної системи за допомогою приладу автоматичної реєстрації артеріального тиску (АТ) і частоти серцевих скорочень (ЧСС) протягом заданого проміжку часу (зазвичай доби) з певними інтервалами.

У повсякденній практиці лікаря діагноз артеріальної гіпертензії базується на вимірюванні АТ в умовах лікарського кабінету або палати стаціонару. Оскільки ці умови не є звичайними для пацієнта, величина АТ може іноді бути дещо більшою, ніж у повсякденному житті. Цей феномен називається «феноменом білого халату». Амбулаторне ДМАТ відбувається у звичайних умовах життя пацієнта. Це дозволяє диференціювати істинну артеріальну гіпертензію від псевдогіпертензії, виявляти гіпертензію «білого халата», виявляти зв’язок епізодів підвищення АТ із зовнішніми стресовими чинниками, аналізувати показники АТ протягом доби, аналізувати ефективність призначеної антигіпертензивної терапії, виявляти епізоди надмірного зниження АТ на фоні призначеного лікування. Також доцільне проведення ДМАТ у хворих з синдромом обструктивного нічного апное (епізодичного виникнення пауз у диханні під час сну).

При проведенні обстеження встановлюється періодичність вимірів АТ вдень і вночі. Манжетка накладається на плече пацієнта, а реєстратор фіксується на поясі в чохлі. Проводиться інструктування відносно поведінки під час даного обстеження. Пацієнту видається бланк щоденника з поясненнями щодо його заповнення. Чим докладніші записи в щоденнику, тим легше аналізувати добовий профіль АТ. Неохідно відмічати періоди фізичної та розумової активності, час прийому їжі, епізоди психоемоційних стресів, час активного та пасивного відпочинку, епізоди нічних пробуджень, час прийому та дози ліків. Під час аналізу результатів моніторування визначаються середні показники систолічного та діастолічного АТ за добу, в денний та нічний час, максимальні та мінімальні показники АТ і ЧСС в різні періоди доби. Епізодичне перевищення показників АТ спостерігається майже у всіх пацієнтів і самостійного діагностичного значення не має. Перевищення середніх показників уже свідчить про наявність більш або менш стабільної артеріальної гіпертензії. Виявлення стійкого підвищення АТ в різні періоди доби або епізодів значного зниження АТ на фоні прийому антигіпертензивних препаратів дозволяє провести адекватну корекцію лікування.

Кардіологи МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта

Варварська Н.Ф.