ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНАМИ
(068) 840-30-30, (063) 840-30-30, (0432) 64-49-59

Чи небезпечні родимки?

Чи небезпечні родимки?

Практично у кожної людини на шкірі є родимки (невуси). Протягом життя їх кількість може збільшуватися і, в більшості випадків, ці утворення не несуть ніякої загрози для нашого здоров'я.

Але ми постійно піддаємося впливу ультрафіолетових променів, не завжди використовуємо фотозахисні засоби, травмуємо родимки.

Згодом така безпечність може привести до озлоякіснення деяких з цих невусів. Прискорити цей процес можуть і не виправдані косметичні процедури і деякі гормональні зміни в організмі.

Чи небезпечні родимки?

У більшості випадків ні, якщо під їх личиною не приховується меланома.

Меланома - найнебезпечніший рак шкіри. Вона швидко утворює метастази, протікає майже безсимптомно на всіх стадіях і, тому, відноситься до однієї з найагресивніших форм раку.

Варто знати невтішну статистику: смертність від меланоми в Україні складає майже 95%. Після встановлення цього діагнозу наступні 5 років в країні вмирають 95-100% пацієнтів. У США смертність становить всього 5%. І це лише результат своєчасної діагностики, з подальшим вибором правильної тактики лікування.

Надійно і вчасно діагностувати меланому, інші новоутворення шкірних покривів можна за допомогою сучасного дерматоскопа.

Дерматоскопія - метод, який дозволяє проводити дослідження різних новоутворень шкіри без оперативного втручання.

Які переваги дерматоскопії?

  • для даного методу немає протипоказань;
  • проводиться без травматизації цілісності шкіри;
  • може використовуватися у дітей і дорослих незалежно від віку;
  • проста у виконанні, для проведення процедури витрачається кілька хвилин.

У нашій клініці дерматоскопія проводиться на апараті Delta 20 Plus з десятикратним збільшенням.

Фахівці-дерматологи Альтамедіка Плюс, які виконують цю процедуру, пройшли навчання на циклі тематичного удосконалення «Дерматоскопія новоутворень шкіри» на базі інституту Теледерматологіі лікаря Богомолець. Огляд неозброєним оком і за допомогою лупи не завжди дозволяє розпізнати важкі новоутворення шкіри. Витратьте всього 20 хвилин на огляд ваших родимок, можливо, ці хвилини врятують ваше здоров'я, життя.

Отримане зображення ваших родимок зберігається в інформаційній базі, а це дозволяє спостерігати за динамікою змін кожного конкретного утворення.

Коли ж необхідна дерматоскопія?

  • якщо у вас світлі шкіра, волосся і в дитинстві ви були схильні до сонячних опіків;
  • якщо розміри вашої родимки більше 5мм, вони численні;
  • для людей з несприятливою онкоспадковістю (якщо в сім'ї були хворі на меланому);
  • перед видаленням будь-якого новоутворення шкіри;
  • при зміні самої родимки і виникнення тривожних симптомів / відчуттів в зоні невуса (свербіж, почервоніння, лущення і т.д.);
  • після відвідування моря.

Однак не завжди, навіть при використанні дерматоскопа, можливо точно визначити природу новоутворення. Але виявити «підозрілі» родимки під силу дерматоскопії.

Їх своєчасна діагностика дозволить скласти план лікування / нагляду за пацієнтом. При необхідності утворення може бути видалено оперативним шляхом хірургами нашої клініки. У складних випадках проводиться біопсія з наступним гістологічним аналізом.

Всі новоутворення, що мають ознаки переродження або часто травмуються, повинні бути видалені.

Корисно знати, в яких випадках не можна відкладати візит до лікаря для проведення дерматоскопії.

Щоб спростити завдання для пацієнтів у вирішенні цього питання, можна порекомендувати метод самостійної первинної діагностики родимок, який називається АКОРД.

  • А - Асиметрія (в нормі родимка зазвичай симетрична. Потрібно провести умовну лінію посередині родимки, її половинки повинні бути однаковими. Якщо вони розрізняються за формою - тривожний знак.)
  • К - Край (родимка має чіткі краї і кордони. Якщо край рваний або визначається його зубчатість - тривожний знак.)
  • О — Оцінка забарвлення (оцінюється однорідність кольору, наявність вкраплень. Є вкраплення, гранули, прожилки сірого, чорного, рожевого кольору - тривожний знак)
  • Р - Розмір (розмір родимки більше 5мм. Чим більший розмір, тим вищий ризик виникнення злоякісної пухлини).
  • Д - Динаміка (при зміні в бік збільшення товщини, зміні кольору, кровоточивості, наявності кірочок на поверхні - тривожний знак).

Отже, витративши всього кілька хвилин на дерматоскопічний контроль в нашій поліклініці, Ви, шановний носій родимок, можете з легким серцем готуватись до літнього сезону, очікувати радості від морських подорожей, а також без побоювання покриватися засмагою на дачній грядці.

Додатково до проведення самої дерматоскопія Ви збагатитеся знаннями щодо ефективної первинної профілактики раку шкіри.

Чекаємо Вас у себе щодня в будь-який зручний для Вас час.

Лікарі МЦ Альтамедика проводять комплексну діагностику та лікування з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.



Статті по темі: