Фіброміома матки

Кожна 5 жінка, яка звертається до гінеколога в медичний центр «Альтамедика» хворіє на фіброміому матки.

Міома матки це найбільш поширена  гормонзалежна доброякісна пухлина, яка спостерігається у 15-17 % жінок у віці 35-45 років. Останнім часом міома матки зустрічається і в молодому віці від 20 до 30 років, яка протікає безсимптомно. Тому справжня частота захворювання по Україні значно вища і коливається від 20 до 50 % випадків, що обумовлено пізнім зверненням до лікаря. Це захворювання має декілька назв міома,  фіброміома, лейоміома матки і означає майже одне і теж саме. Назва залежить від переваги складового компоненту в пухлині: м’язового або сполучного. Тому частіше за все використовують термін фіброміома матки.

Які клінічні симптоми захворювання?

Близько у 50% жінок протікає безсимптомно, тому виявляється випадково при профілактичному огляді, однак основними проявами є: маткові кровотечі, що призводять до анемії; болі внизу живота та в поперековій ділянці, збільшення частоти сечовипускання та здавлення суміжних органів внаслідок збільшення росту вузлів та деформації матки; а також порушення репродуктивної функції жінки. В деяких випадках може наступити відмирання або перекрут вузла, що призводить до різкого болю в животі і потребує термінового хірургічного лікування.

Подробнее... [Фіброміома матки]
 
Как подготовится к сдаче анализов?

   Для обеспечения максимальной точности и достоверности результатов Вам необходимо строго придерживаться установленных правил подготовки к предстоящему лабораторному исследованию.

   От качества подготовки к анализу в значительной мере зависит стандартизованность технологии проведения исследования, а, значит, - и качество полученных результатов.

   Как подготовиться к сдаче крови:

   Важное условие для лабораторных исследований – сдача крови натощак. Это означает, что промежуток между последним приемом пищи и взятием крови должен составлять 12 часов.

Необходимо за 1-2 дня до любого исследования исключить из рациона питания жирное, жаренное и алкоголь.

   При исследованиях гормонального статуса женщинам репродуктивного возраста (примерно с 12-13 лет и до наступления климактерического периода) следует обратить особое внимание на необходимость строго придерживаться рекомендаций лечащего врача о дне менструального цикла, в который необходимо сдать кровь.

Подробнее... [Как подготовится к сдаче анализов?]
 
Язва желудка и двенадцатиперстной кишки

Що потрібно знати про виразки шлунка та 12-палої кишки.

Виразка шлунка та 12-палої кишки здавна відома хвороба. В той же час, не всі співвітчизники інформовані про можливість вилікувати виразки за допомогою сучасних методів. Хибні уявлення про захворювання часто  заважають пацієнту своєчасно отримати ефективну медичну допомогу.

Перше хибне уявлення. Причиною виразок  шлунка та 12-палої кишки являються  порушення режиму харчування, шкідливі звички, нервово-психічні перенапруження.

Безумовно, що всі перераховані чинники можуть служити провокуючим для виразок моментом, але жоден з них не має самостійного значення.  У 2005р.  австралійські вчені Б. Маршал та Р. Уорен були удостоєні Нобелевської премії в області медицини за відкриття мікроорганізму хелікобактер пілорі, який спроможний заселяти шлунок.

Доведено, що хелікобактер пілорі сприяє утворенню та рецидивам пептичних виразок 12-палої кишки та  шлунка, а звільнення організму пацієнта від мікробу – шлях до одужання. Крім пептичних виразок, існують симптоматичні виразки. Такі виразки виникають при важких хворобах(шок, інфаркт міокарду, інсульт), травмах( черепно-мозкова травма, опіки), безконтрольному застосування медикаментів (аспірин, діклофенак, стероїдні гормони).

Подробнее... [Язва желудка и двенадцатиперстной кишки]
 
Рак молочної залози молодіє

20 жовтня визначається всесвітній день боротьби з раком молочної залози (РМЗ). Цією страшною недугою у світі хворіє понад 10 млн. людей і щороку помирає більше 350 тис.

Як захиститися від цієї недуги? На наші питання відповідає головний лікар МЦ «Альтамедика» лікар-мамолог Шевня Б.П.

Богдане Петровичу, яке часто хворіють на РМЗ жінки Вінниччини?

У Вінницькій області щороку реєструється до 500 нових випадків РМЗ. І на протязі останніх 2-х років ця цифра стала. Але слід зауважити, що збільшилась кількість виявлених  випадків РМЗ у молодому віці (від 25 до 35 років). Це викликає занепокоєння, тому що перебіг захворювання  в молодому віці більш агресивний, ніж у зрілому.

То як вберегтись від цієї недуги?

Багато шкоди завдають своєму здоров’ю самі жінки. Це зловживання алкоголем, паління, надмірна вага, малорухомий спосіб життя (достатньо щодня однієї години ходи, щоб зменшити ризик захворіти РМЗ у двічі), хронічні стреси і перевтома, неурегульоване  і так назване «вільне» статеве життя, яке призводить до запальних захворювань жіночої статевої системи і, як наслідок, порушення гормональної регуляції, аборти, неконтрольований прийом контрацептивів, і на кінець – якість харчування, питної води, навколишнього середовища. Тому первинна профілактика РМЗ – це здоровий спосіб життя.  Вторинна профілактика – це регулярне проходження огляду молочної залози.

Подробнее... [Рак молочної залози молодіє]
 
Простатит - чергова хвороба століття

Словосполученням «хвороба століття» характеризують багато хвороб, що дошкуляють сучасному людству. Кожне десятиліття, а тепер майже щороку, до їх переліку додаються все нові і нові захворювання. Падіння моралей є однією з головних причин цих захворювань. Простатит (запалення передміхурової залози) безперечно, одне з таких захворювань, що зустрічаються у чоловіків. Його непереможне крокування по земній кулі знесилює лікарів та зневірює пацієнтів. Згідно даним статистики, за останні 20 років захворюваність простатитом виросла майже в 2 рази, і на початку XXI століття, ним страждає чи не половина чоловічого населення землі в віці від 20 до 50 років.

Подробнее... [Простатит - чергова хвороба століття]
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 8