ЩО ХОВАЄТЬСЯ ЗА ПЕЧІЄЮ

Печія - це неприємні відчуття печіння в верхній частині живота та ( або) за грудиною, що розповсюджується в напрямку шиї.

Це один з найпоширенних симптомів , з яким звертаються люди до лікаря- за консультацією до лікаря. Більшість людей вважає печію несуттєвим симптомом, що не потребує особливої уваги та лікування, достатньо правильно харчуватися і все мине. Нажаль , це не завжди так!


Що ж спричиняє печію?

В розвинутих країнах біля 40-50% населення відмічає у себе печію 1раз в місяць, 20% - 1 раз в тиждень та 5% - щоденно. Однак, тільки незначна частина з них звертаються за допомогою до лікаря. Печія виникає внаслідок патологічного закиду шлункового вмісту в стравохід,що приводить до пошкодження слизової оболонки , виникнення відчуття печіння чи болю за грудиною або в верхній частині живота. Епізодично печія може виникати у цілком здорової людини внаслідок переїдання , вживання дуже гострої та смаженої їжі, великої кількості газованих напоїв , продуктів, які сприяють підвищеному газоутворенню в кишківнику , внаслідок надлишкової ваги та ожиріння ,паління , прийому деяких медикаментів( нітрати, антагоністи кальцію, бета- адреноблокатори та ін). Дуже часто печія турбує вагітних ,однак зникає після пологів.

При яких захворюваннях виникає печія?

Печія - це дуже небезпечний симптом . Вона може турбувати при захворюваннях стравоходу,шлунку, 12палої кишки, пухлинах підшлункової залози та багато інших. Якщо печія виникає з частотою 2 рази на тиждень або частіше на протязі 3 місяців це є головним симптомом такого захворювання як шлунково-стравохідна рефлюксна хвороба. Часті та тривалі закиди шлункового вмісту в стравохід приводять до пошкодження слизової оболонки та виникнення таких ускладнень як ерозії та виразки стравоходу, кровотечі, рубцеві звуження стравоходу,розвитку передракових змін слизової оболонки стравоходу. Крім печії, важливими симптомами рефлюксної хвороби є виникнення відчуття кислого присмаку в роті при нахилах тулуба , при фізичному навантаженні та горизонтальному положенні тіла , відчуття грудки в горлі. Також існують позастравохідні прояви рефлюксної хвороби : часті напади сухого кашлю, хронічні обструктивні бронхіти , часті запалення легень, які важко піддаються лікуванню , напади ядухи по типу бронхіальної астми , осиплість голосу, рецидивуючі отити , біль в ділянці серця , аритмії та інші симптоми , що можуть бути також ознаками інших хвороб , потребують детального обстеження та консультації кардіолога , отоларинголога, пульмонолога.

На фоні алергічних захворювань таких як бронхіальна астма , атопічний дерматит , алергічний риніт та інші може розвинутися таке захворювання стравоходу як еозинофільний езофагіт , який супроводжується скаргами на затруднення проходження їжі по стравоходу, часту печію та нудоту. Крім того , одночасно може турбувати свербіж шкіри, висипи на шкірі внаслідок вживання деяких продуктів харчування (риба, яйця, морепродукти, горіхи та інші). При цьому захворюванні необхідне тривале лікування під наглядом лікаря - алерголога.

Що робити коли турбує печія?

Часте виникнення печії потребує в першу чергу нормалізації режиму харчування ( 4-5 разів в день дрібними порціями) на протязі 1.5-2 год після прийому їжі не приймати горизонтальне положення , не виконувати роботу , пов'язану з нахилами тулуба вперед, обмежити підйом предметів вагою більше 10кг , не переїдати на ніч , не палити тютюн, зменшити вживання алкоголю.

До печії не слід відноситися як до несуттєвого симптому , який приносить лише деякі незручності в житті людини. Є тривожні симптоми , що виникають при довготривалій печії та потребують обов'язкової консультації гастроентеролога з проведенням ендоскопічного обстеження стравоходу, шлунка та 12палої кишки. Це біль при ковтанні та проходженні їжі по стравоходу, відчуття затруднення при проходженні їжі , зменшення ваги тіла , анемія, блювання з домішками крові або " кавовою гущею".

Часта печія є безумовним привидом для звернення до лікаря -гастроентеролога. Якщо вас цікавлять питання діагностики та лікування захворювань , які проявляються печією до ваших послуг висококваліфіковані лікарі - гастроентерологи ТОВ " Альтамедіка " за допомогою надсучасної лабораторної діагностики та інструментальних методів обстеження (ультразвукового апарату експерт класу , новітнього ендоскопу для проведення обстеження стравоходу, шлунка та 12палої кишки ) , які проведуть детальне обстеження , встановлять діагноз та призначать ефективне лікування.

Не нехтуйте своїм здоров'ям та здоров'ям своїх близьких !

Не зволікайте і своєчасно звертайтеся до лікаря !